Medio september tot medio oktober was het droog en zonnig in Nederland. De horeca kon in 2016p10 een omzetgroei van 1,3% bijschrijven, de catering in bedrijven en instellingen zag een lichte daling (-0,7%) ten opzichte van 2015p10.
Totaal foodservice komt daarmee op +0,9% in 2016p10 vergeleken met vorig jaar.
Voor geheel 2016 staat de Foodservice op +1,3% (YearToDate), gemeten in de reguliere groothandelsinkoop.
Een grotere stijging zit in de retailinkoop door horeca, bedrijven en instellingen.
De totale waarde aan eten en drinken stijgt in 2016 met 2,7%.
Horeca 2016p10: weinig neerslag, veel zonuren
Met slechts 23 millimeter neerslag, een gemiddelde temperatuur van 15 graden en 6,5 uur zon per dag was de tiende 4-weeksperiode van 2016 (12 september tot en met 9 oktober) een tijdvak met beter weer dan vorig jaar. De nazomer gaf in de meeste horecabedrijven een omzetplus.
De waarde van eten en drinken in de horeca steeg met 1,3% ten opzichte van 2015p10.
Catering 2016p10: trouw aan traditionele lunchproduct
De hoofdmoot bij de lunch blijft de boterham met kaas of vleeswaren en een ei. Daarbij eet de gemiddelde gast vaak fruit, een warme snack of soep.
Een groeiende groep consumenten heeft behoefte aan gevarieerder eten en producten van een andere kwaliteit. Cateraars willen inspelen op de trend van ‘healthy lifestyle’ en ‘transparantie’. Een boost in bestedingen is echter nog niet zichtbaar.
Voor catering totaal staat periode 10 op -0,7% ten opzichte van 2015.
YearToDate 2016: +1,3% (via grossiers), +2,7% (incl. stijgende Retail inkoop)
Over het geheel lopende jaar (YearToDate p10) staat de index voor Foodservice +1,3%.
Deze ontwikkeling is hoofdzakelijk gemeten op de toeleveringen vanuit reguliere groothandels.
Een toeneemd deel van horeca en catering koopt in via het retailkanaal.
De totale toeleverwaarde aan Foodservice (via grossiers + via retail) groeit met +2,7% ten opzichte van 2015.